در این مقاله قصد داریم تا پورتهای موبایلی را برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته معرفی کنیم.پیش از معرفی این پورتها و نرم افزار کاربردی مورد نیاز جهت مشاهده تصاویر آنها لازم است تا توضیحاتی را در این زمینه به علاقمندان ارائه کنیم.
هر دستگاه دی وی آر با توجه به فریم ور نصب شده روی آن دارای نرم افزار انتقال تصویر موبایلی مخصوص به خود می باشد.بعنوان مثال دستگاه های دی وی آر برند هایک ویژن از نرم افزار انتقال تصویر iVms و یا Ezviz استفاده می کنند.
این در حالیست که نرم افزار انتقال تصویر مورد نیاز برای دوربین مدار بسته داهوا gDmss می باشد.این نرم افزارها با توجه به پورت تعریف شده در دستگاه دی وی آر کار می کنند و می توانند تصاویر مربوط به فریم ور های خود سازنده دوربین مدار بسته را پشتیبانی کنند.
در مقالات قبلی آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته را توسط روش های p2p و آی پی استاتیک آموزش دادیم.در این مقاله تنها برخی پورتهای مهم را به همراه نرم افزار انتقال تصویر انها معرفی می کنیم.
لازم به ذکر است که نرم افزار خود را می توانید از Play store برای گوشی های اندروید و App Store برای گوشی های اپل دانلود نموده و نصب کنید.
سپس نیاز است تا مشخصات دستگاه دی وی آر دوربین های مدار بسته خود را در این نرم افزار ها وارد کنید تا بتوانید تصاویر دوربین مداربسته خود را مشاهده کنید.
این تنظیمات می توانند شمال گزینه های زیر باشند:
1-    آدرس آی پی یا شناسه p2p دستگاه دی وی آر شما
2-    پورت انتقال تصویر دوربین مدار بسته که باید آن را از منوی network دستگاه دی وی آر خود یادداشت کرده و در نرم افزار وارد کنید.
3-    نام کاربری دستگاه دی وی آر
4-    کلمه عبور دستگاه دی وی آر
معرفی پورتهای مهم در انتقال تصویر دوربین مدار بسته :
پورت 15961  نرم افزار انتقال تصویر :Kmeye
پورت 18004  نرم افزار انتقال تصویر Asee , Asee+ ,SwannView ,
پورت 7050  نرم افزار انتقال تصویر Kweye , Kweye+ , iseeder
پورت 34599 نرم افزار انتقال تصویر   Vmeye , Hiviewe ,  iAlive 
پورت  34567نرم افزار انتقال تصویر Xmeye , Vmeye Super
پورت 100 نرم افزار انتقال تصویر Meye,Meye Plus,
پورت 101  و 111 نرم افزار انتقال تصویر Tmeye
پورت 3357  نرم افزار انتقال تصویر zMeye
پورت 6802 نرم افزار انتقال تصویر DvrMobile
پورت 8101 نرم افزار انتقال تصویر  DvrSeeSee
پورت 8888 نرم افزار انتقال تصویر Asee
در مقاله بعدی پورتهای جدید تر را معرفی خواهیم کرد و در نهایت نحوه اضافه کردن دستگاه دی وی آر را در این نرم افزار ها آموزش خواهیم داد.